Začátkem letošního února projednala vláda novelu stavebního zákona, která by měla přinést obcím finanční prostředky související se změnou územního plánu. Pokud hodnota pozemku vzroste vlivem přijaté změny územního plánu, vlastník bude muset uhradit obci příslušný podíl. Předkladatelé návrhu tím chtějí zajistit, aby z této změny neměli prospěch pouze vlastníci, ale také samosprávy, které by tak získaly peníze z růstu hodnoty území a mohly investovat do dalšího rozvoje.
Základní informace
Nejnovější příspěvky
- Může soused odvolat svůj kvalifikovaný souhlas se stavbou?
- SVJ a bytová družstva mohou nyní výhodněji modernizovat
- Důvěřuj, ale prověřuj. Platí i při koupi nového bytu
- Udržitelnost budovy začala ovlivňovat ceny nemovitostí
- Kupní smlouva bez kupní ceny? Nejvyšší soud připustil možnost, která dosud působila nemyslitelně
Nejnovější komentáře