Chata Suchá Rudná

Stav nemovitosti:
NA PRODEJ
Adresa: Suchá Rudná 82
793 31 Světlá Hora
Obec:
Světlá Hora
Zastavěná plocha:
258 m2
Pozemek: 3 459 m2
Cena:
9.990.000,- Kč

Rád bych Vám nabídl ke koupi tuto zajímavou chatu, která se nachází v obci Světlá Hora, a to přesněji v její části Suchá Rudná, jenž je součástí krásných a drsných Jeseníků. Chata není podsklepena a byla postavena jako nová v roce 1988 na původních základech německé chalupy. Je zasazena v udržované zahradě o výměře 2.829 m2, jež nabízí dokonalé soukromí a sportovní vyžití. Chata je aktuálně provozována jako penzion se třemi shodnými a na sobě naprosto nezávislými patrovými apartmány. Kapacita jednotlivého apartmánu jsou 4 lůžka + dvě přistýlky. Celková kapacita chaty je 12 lůžek + 6 přistýlek.

Hlavním stavebním prvkem chaty je cihla a pórobeton. Půdorys stavby má rozměr 19,25 x 10,60 m. Okna jsou dřevěná a doplněna o předokenní žaluzie. V roce 2003 proběhla rozsáhlá rekonstrukce a chata byla zateplena polystyrenem o tloušťce 7 cm a stropy byly zaizolovány vatou. Každý apartmán má vlastní vytápění akumulačními kamny a k dispozici je také krb. Ohřev vody je zajištěn dvěma bojlery pro jeden apartmán. Pro každý apartmán je připraven samostatný komín a je zde možnost přejít na zcela jiný druh vytápění. V roce 2010 byla pro celou chatu vybudována nová biologická čistička odpadních vod. Vlastní vodovodní vrt hluboký 27 m ve skalním podloží, který produkuje horskou vodu majitelé pořídili včetně kvalitní technologie v roce 2021. Kvalitní voda a čistý vzduch jsou nesmírnou předností této oblasti, která se vyznačuje nejčistším vzduchem ve III a IV zóně CHKO Jeseníky.

Celkem jsou k dispozici tři na sobě naprosto nezávislé patrové apartmány s vlastními vchody a terasami.

Složení apartmánu:

Přízemí /56 m2– zádveří, technická místnost, WC, schodiště, předsíň, obývací pokoj se vstupem na vlastní terasu a rozkládací pohovkou a plně vybavená kuchyně

Podkroví – sklad, předsíň, samostatné WC, prostorná koupelna a čtyřlůžková ložnice s přímým vstupem na balkon

Zahradní posezení u chaty a sportovní vyžití pro všechny apartmány je opravdu bohaté. Chata je obklopena velikou zahradou, která postupně přechází v les. Zahrada umožňuje jak sportovní vyžití (víceúčelové hřiště, trampolína, dětské zázemí, houpačky, venkovní bazén vyhřívaný tepelným čerpadlem) tak i odpočinek nebo posezení u krbu s udírnou.

Součástí naší nabídky je veškeré vnitřní i venkovní vybavení chaty. Vzhledem ke třem samostatným apartmánům je případné využití chaty opravdu bohaté a je možno jej libovolně kombinovat. Je vhodná nejen k privátnímu užívání a rodinné rekreaci, ale současně je možno chalupu i veřejně pronajímat, a to buď částečně nebo jako celek.

Chata-penzion má již řadu let vracející se klientelu, má své webové stránky včetně rezervačního systému a je rovněž registrována na turistických portálech. Letní i zimní sezona bývá pravidelně vyprodaná. Více informací o možnostech ubytování najdete zde.

Lokalita, kde se chata nachází je vzdálena pouze šest kilometrů od rozcestí a parkoviště Hvězda, odkud je to dalších 6 km na vrchol Pradědu. Karlova Studánka, jejíž okolí se vyznačuje nejčistším vzduchem ve střední Evropě umožňuje návštěvu letních lázní s bazénem se nachází pouze 7 km od chaty. Krajina je protkaná cyklotrasami, stezkami pro turisty, ale najdete tu i místa, kde na svých toulkách nepotkáte živou duši. Na své si přijdou v létě zejména cyklisté, kterým začíná značená cyklotrasa hned vedle chaty. Samotná poloha chaty v nadmořské výšce 660 m.n.m. zajišťuje dobré sněhové podmínky pro zimní sporty. V okolí je několik desítek kilometrů upravovaných tréninkových běžkařských tratí, které jsou strojově upravovány. Nejbližší sjezdovka je v lyžařském areálu Annaberg vzdáleném autem tři kilometry. V přilehlém okolí jsou také známá lyžařská střediska jako je Ovčárna-Praděd, či skvěle technicky připravené středisko Malá Morávka-Karlov.

V této krásné krajině si své záliby najdou opravdu všichni a pokud byste chtěli ochutnat výborné regionální sýry a mléčné výrobky z kravského a kozího mléka, tak se můžete zastavit na Eko farmě U Stromovouse, která je vzdálena pouze 800 m.

Rád bych Vás tímto pozval na osobní prohlídku této zajímavé nemovitosti.

Chata Suchá Rudná
Chata Suchá Rudná
Chata Suchá Rudná
Plocha půdorysu celé chaty:
 204 m2
Plocha přízemí apartmánu:
 55,78 m2
Plocha podkroví apartmánu:
 45 m2
Chata Suchá Rudná
Chata Suchá Rudná
Chata Suchá Rudná
Chata Suchá Rudná
Chata Suchá Rudná
Chata Suchá Rudná
Chata Suchá Rudná
Chata Suchá Rudná
Chata Suchá Rudná
Chata Suchá Rudná
Chata Suchá Rudná
Chata Suchá Rudná

DALŠÍ AKTIVITY V NEJBLIŽŠÍM OKOLÍ:

SKI AREÁL ANNABERG

https://www.annabergski.cz/

Turistika – K nezapomenutelným zážitkům patří výšlap po naučné stezce Bílé Opavy, výstup na nejvyšší horu Praděd. Nejkrásnější a nejpoutavější stezkou je naučná stezka Velkou kotlinou. Dalším tipem k výletu může být výstup na Petrovy kameny na hlavním hřbetu Hrubého Jeseníku. Se skalami na Petrových kamenech je spjata řada pověstí. Při čarodějnických procesech v 17. století byly kameny označovány jako místo čarodějnických sabatů, údajných schůzek čarodějnic s ďáblem.

Cykloturistika – Jeseníky jsou jednou z významných moravských cyklistických oblastí. Nabízejí horské terény, po běžeckých trasách lze vystoupat i na nejvyšší horu Moravy do téměř patnácti set metrů nad mořem. Odměnou jsou úžasné panoramatické výhledy.

Samotná chata se nachází na rozcestníku dvou cyklotras

Výlety – K zajímavým výletům může patřit i návštěva lázeňského města Karlova Studánka, kde se dnes léčí nemoci dýchacích cest a pacienti mohou využít sedmi pramenů železité kyselky. Dalším tipem krásně stráveného dne může být návštěva zámku v Bruntále, města Velké Losiny s termálním koupalištěm.

Jízda na koních – Milovníci koní a jízdy na koni mohou navštívit Stáj Amír v Rudné pod Pradědem (4km),kde si mohou domluvit jízdu na koni.

Neváhejte mě kontaktovat, rád Vám tuto nemovitost osobně představím

Cena za nemovitost: 9.990.000,- Kč

Máte zájem o nemovitost či o prohlídku? Napište mi!

Mám zájem o nemovitost - Chata Suchá Rudná

Reference

Byli jste spokojení s mou prací a přístupem? Dostali jste všechny informace? Proběhl obchod podle vašich představ?

Budu rád za vaše hodnocení Facebooku nebo na Googlu na Zdeněk Šupina - realitní makléř na Firmy.cz
Korektní a rychlé jednání, plná informovanost o prodávané nemovitosti, srozumitelné provedení celým procesem, empatický přístup, snaha přizpůsobit se klientům.

Tomáš Fajt

Pan Zdeněk Šupina je makléř, kterého bychom bezvýhradně doporučili nejenom našim přátelům a kolegům, ale naprosto každému, kdo by potřeboval služby realitní kanceláře. Služby realitní kanceláře RE/MAX jsou dokonalé. Pan Šupina je člověk, který je ochoten jakkoli pomoci, když klient se dostane do nějakého problému. My víme o čem mluvíme, protože i nás potkali nečekané problémy a starosti s prodejem bytu a následnou koupí nového. Pan Šupina je tu vždycky – připraven kdykoliv pomoci situaci okamžitě řešit, když se dostanete do problémů a vy víte, že pan Šupina vždycky pomůže problém vyřešit a cítíte se být v bezpečí. Pane Šupina, tolik, tolik Vám za všechno děkujeme.

Ivana Kranichová, Zdeněk Kranich

Pana Šupinu vřele doporučuji, spolupráci s ním hodnotím na výbornou. Jak při prodeji garáže, tak i při prodeji bytu byl s námi stále v kontaktu a vše dokonale vysvětlil. Pan Šupina je člověk na pravém místě.

Vřele doporučuji Ivana Káďová

S panem Šupinou byla jednoduše radost spolupracovat. Od rychlé domluvení prohlídky bytu, přes následnou telefonní i mailovou komunikaci, až po samotné předání klíčů a podepsání smlouvy. Pan Šupina je velmi ochotný člověk, problém nebyl ani s úpravou smlouvy. Rozhodně doporučuji a rád využiju služby i v budoucnu.

Moje zkušenost s realitní kanceláří ReMax v Šumperku předčila má očekávání. Od prvního jednání přes jednotlivé kroky až do finální fáze prodeje mé nemovitosti projevil pan Šupina vysokou míru profesionality, vstřícnosti, znalosti oboru i čistě lidského přístupu. Byla jsem vždy včas informována o všech změnách a podrobně mi byly vysvětleny všechny náležitosti. Byla jsem tak zbavena všech, i těch nejmenších starostí. Dovoluji si tvrdit, že spolupráce s panem Šupinou ze šumperského ReMaxu je sázka na jistotu.

Eva Kohutová

Byla jsem velice spokojená s přístupem pana Šupiny po celou dobu naší spolupráce hledání a koupi vhodného bytu pro mě. Díky jeho snaze se vše podařilo a jsem velice spokojená. Proto doporučuji jeho pomoc při prodeji, nebo koupi nemovitostí všem.

Marta Poštulková

Jsem velmi spokojen se službami pana Šupiny. Velmi rychle vše vyřizoval, dobře komunikoval. Vše mělo hladký průběh.

Vážím si jeho přístupu ke mě jako klientovi. Vřele doporučuji využít jeho služeb.

David Sláma

Služby byly velmi profesionální a vysoko nad rámec čistě pracovní spolupráce. Pan Šupina vysvětlil všechny fáze, které nás při prodeji nemovitosti čekaly, pomohl zařídit některé komplikované procesy, vždy si našel čas nejen při prodeji, ale i po něm. Poradil i další věci s prodejem spojené, které už by mohly jít mimo něj (převody energií, platba daně z nemovitosti v příštích letech, atd.). Velmi rád se na něj obrátím kdykoli budu ohledně nemovitostí cokoli potřebovat. Jeho služby mohu jen doporučit i ve srovnání s dalšími realitními agenty, se kterými jsem se do té doby setkal.

Zdeněk Papoušek

Neuvěřitelný odborník, zařídí úplně vše. Navíc příjemný člověk. Vřele doporučuji!

Pavel Kubelka

Vysoká profesionalita, korektnost, spolehlivost i osobní přístup zaručily hladký a bezproblémový průběh koupě nemovitosti. Byli jsme velmi spokojeni.

Dr. Alena Flamee

Top realitní makléř, velká spokojenost, o vše se postará a zařídí vše okolo vaší nemovitosti. Velice profesionální přistup a ochota. Příjemné vystupování.

Marián Veselý

S prací pana Zdeňka Šupiny jsme byli velmi spokojení. Vstřícnost, ochota, komunikace, pohotovost, rychlost a velmi milý lidský přístup, s tím se už tak často nesetkáváme. Ještě jednou moc děkujeme za pomoc, rady a vše, co jste pro nás udělal. Moc si toho vážíme a moc to pro nás bylo milým překvapením a urychlilo to celý proces prodeje. Doporučujeme pana Zdeňka Šupinu všem ostatním klientům, budete velmi spokojeni. Ještě jednou děkujeme.

Jiřina Ryšavá

“S panem Šupinou byla příjemná spolupráce, jeho přístup – jak po profesní, tak i osobní stránce byl perfektní. Jelikož jsme neměli s nákupem nemovitosti žádné zkušenosti, vše nám vždy ochotně vysvětlil a mohli jsme se na něj kdykoliv obrátit. Vřele doporučujeme.”

Miška Tesařová

“Pan Šupina je velice schopný makléř a myslím, že ohodnocení 5 hvězdiček je málo. Mohu jen a jen doporučit. Opravdu člověk na svém místě. Prodal nám už několik nemovitostí a v případě dalšího prodeje budeme řešit pouze a jen s ním. Vřele všem doporučuji!!! Děkujeme”

Karel Warenich

“Škoda, že se nedají dát známky jako ve škole, pouhé DOPORUČUJI je v případě pana Šupiny dost málo. Kdybychom byli ve škole, má to za 1* Je to profesionál, který je ale navíc empatický (když vidí emoce na pochodu, vytasí panáka a svým klientům dokáže poradit i po té osobní stránce. Není to jen o tom něco prodat/koupit, jde i o další servis a rady kolem (nehledě na to, že jsme z Brna ani jednou nemuseli přijet zbytečně, postaral se i o záležitosti na byťáku a ušetřil nám cestování). Cením si i toho, že zájemce o můj byt selektoval a já už se tak potkala jen s tím solidním (který byl zároveň i kupcem). Pokud hledáte slušného, zkušeného a milého “realiťáka”, pak jste na správné adrese.”

Monika Babincová

“S panem Šupinou jsme byli maximálně spokojeni. Dokázal poradit, předal nám veškeré informace a neměl problém vyřešit vše, co jsme potřebovali. Oceňujeme profesionalitu, výborný přehled a znalosti. Samozřejmě nechyběl ani osobní přístup.”

Denisa Švarcová

“Děkuji moc za super spolupráci panu Šupinovi. Velice příjemné a přátelské vystupování, o jakékoliv nové skutečnosti nás ihned informoval a vysvětlil další postup tak, abychom vše pochopili. Co bylo řečeno, bylo i dodrženo, celý prodej proběhl k naší maximální spokojenosti a pro nás bez jakékoliv starosti. Ještě jednou moc děkuji a všem mohu jen doporučit.”

Blanka Šebelová

“Vřele doporučuji.Pan Šupina je skvělý makléř,vše vysvětlí do hloubky a do detailu.Velice lidský a přátelský přístup.”

Lada Crhová

“Opravdový ” PAN ” realitní makléř, který ví co dělá a dělá to velice dobře a profesionálně. Všem 100% doporučuji!”

“Pana Šupinu bych určitě doporučila všem. Je ochotný a okamžitě řeší každou situaci”

“Profesionální obchodník na svém místě. Skvělá komunikace, ochota a rychlý obchod s lidským přístupem”

Martin Pich

“Spolupráce s panem Šupinou byla skvělá, určitě doporučujeme. Profesionál na svém místě a navíc s lidským přístupem. Vysvětlí, poradí i nad rámec “pouhého” prodeje nemovitosti.”

Blanka Dvorakova

“Pan Šupina opravdu spolehlivý makléř!!! Do detailu vysvětlí každý problém a kdykoliv řeší. Všem vřele doporučuji!!!”

Dana Kocourková

“Věcný a korektní přístup, efektivní tah na branku, rychlá reakce na průběh řešení – variantní řešení! Sympatický/empatický a přátelský způsob jednání se zákazníkem ústící v příjemný pocit zákazníka z veškerého jednání.”

“S panem Zdeňkem Šupinou byla příjemná spolupráce, jeho přístup – jak po profesní, ale i osobní stránce byl perfektní. Všem prodávajícím i kupujícím na trhu s nemovitostmi jeho služby vřele doporučuji.”

Kamil Krejčí

“Vstřícné a profesionální jednání a přístup”

“S panem Šupinou byla příjemná spolupráce, jeho přístup – jak po profesní, tak i osobní stránce byl perfektní. Jelikož jsme neměli s nákupem nemovitosti žádné zkušenosti, vše nám vždy ochotně vysvětlil a mohli jsme se na něj kdykoliv obrátit. Vřele doporučujeme.”

Markéta Tesařová

“Výborná kvalita služeb; 100% spolehlivost; vysoce profesionální přístup; rychlost v práci; přímá a jasná komunikace; příjemné jednání; vše vždy důkladně projednáno, zařízeno. Maximální spokojenost s poskytovanými službami. Vstřícný, zkušený a spolehlivý makléř. Určitě ho doporučím známým. Pan Šupina je muž na správném místě. Povedl se nám realizovat obtížný obchod a vše proběhlo naprosto perfektně i přes jisté překážky. Oceňuji okamžitou odezvu, férové jednání, vše vysvětlil do nejmenšího detailu. Vřele doporučuji.”

Zdeněk Gros

“Pan Šupina je naprostá špička ve svém oboru!!! Vždy profesionální přístup a hlavně velice seriozní jednání. To už se dnes jen tak nevidí. Jestliže obchod s reality, tak jedině s REMAX a panem Šupinou.”

Petr Kodeš

“Vstřícnost, zásadovost, kompletní servis a rychlý průběh celého obchodu od oslovení makléře až po samotný prodej naší nemovitosti.”

Dostálovi

“Spolupráce s panem Šupinou byla velice příjemná, je maximálně vstřícný a spolehlivý. Můžu jen doporučit.”

Helena Vondrková

“Dobrý den pane Šupino. Za Vaši službu můžu jen poděkovat. Zprostředkování, komunikace i vlastní prodej se povedl naprosto korektně. Dodržel jste smluvené termíny, nedošlo na žádné slibování. Odvedl jste naprosto profesionální práci bez zbytečných obstrukcí. V případě další potřeby, rád využiji Vaše služby”

Tomáš Mezera

“Pro pana Šupinu jednoznačně 5 hvězdiček za nadstandardní přístup ke komplikovanému prodeji mé nemovitosti, za férové a operativní jednání…..a jedna hvězda navíc za lidskost a mé osobní sympatie . Hledáte-li makléře, pak toto je každopádně ta nejsprávnější volba.”

Daniel Černoch